עורך דין יצחק אלמליח

טל/פקס: 02-9914221
נייד: 052-6070803

מייל:almaliach6@gmail.com

עורך דין בירושלים

לסניף מרכז התקשרו לעו"ד יהודה בש

0506283749

עורך דין דיני מקרקעין​

עורך דין דיני מקרקעין​

כיצד לבחור עורך דין

 

בכל תחום הקשור בעסקת נדל"ן? אם זה לרכישת דירה מיד שנייה או מקבלן, מומלץ תמיד לשכור עורך-דין הבקיא בתחום זה כי בתחום המקרקעין וברכישת דירה מדובר בעסקה גדולה ביותר של הרוכש הממוצע. ולמרות החשיבות של המעמד וההשלכות הרבות על חיי הרוכשים, רבים ממהרים לא לקחת ייעוץ משפטי או לבחור בעורך דין שאינו מתמחה בתחום, עורך דין דיני מקרקעין.

 

עורך דין להתמחות בתחום דיני מקרקעין

 

במקרה של רכישת דירה ההמלצה החשובה ביותר עבור כל רוכש היא להיות מיוצג על-ידי עורך דין דיני מקרקעין שמתמחה בתחום המקרקעין שהוא תחום מורכב ומסובך עם פעולות רבות הכלולות לקיחת סיכון התלונות כיום נגד עורכי דין הן קשורות לעניין רשלנות בעסקאות מקרקעין. זהו תחום שרק נראה קל לכאורה ולא נתפס כמסובך, אך הוא מלא בתלונות כיוון שעורכי דין רבים שלא עוסקים במקרקעין מתפתים לעסוק בכך ללא הבנה וכמקור הכנסה נוסף. אלו אנשי מקצוע שאינם מיומנים לתחום, והם נכשלים בעבירות חמורות של רשלנות.

 

עורך דין דיני מקרקעין מה חשוב לדעת

 

לכן ישנם מספר כללים שחשוב לדעת ולעשות כדי להימנע מטיפול רשלני בדיני מקרקעין, ובמיוחד בעסקת רכישה של דירה. חשוב למשל מאוד להעסיק עורך דין הבקיא בעסקאות מקרקעין, שעוסק בתחום באופן יומיומי וכך הוא יהיה בקי בכל ההיבטים של העסקה, בכל מכשול ומוקש בדרך, אך לאור המצב הקשה בשוק עריכת הדין, באופן מצער גם עורכי דין לא מנוסים מבצעים בצורה לא אחראית עסקאות מקרקעין מזדמנות מבלי לדעת את הסיכון הכרוך בכך ואת ההפסדים שעלולים להיגרם כתוצאה מרשלנותם. לכן גם אם זה כרוך בחיסכון משמעותי בשכר הטרחה, חשוב לחלוטין לא להתפתות לכך, ולפנות אך ורק לעורך דין מנוסה, בנוסף חשוב לשאול וזה אף הכרחי האם לעורך הדין יש ניסיון בתחום, כי כל עסקת מקרקעין מצריכה עבודה קשה וארוכה ובדיקות רבות. זה לחלוטין לא יהיה נעים לגלות שעל הנייר אתה בעל הנכס אך לא בשטח למשל, או לגלות שעל הנכס שקנית יש צו הריסה. אלו מקרים שהתרחשו ויצרו מפח נפש גדול בקרב הרוכשים ולכן אין לבחור בכל עורך דין וזאת על חשבון איכות הטיפול המשפטי בנושאים חשובים אלו.