עורך דין יצחק אלמליח

טל/פקס: 02-9914221
נייד: 052-6070803

מייל:almaliach6@gmail.com

עורך דין בירושלים

לסניף מרכז התקשרו לעו"ד יהודה בש

0506283749

עורך דין דיני עבודה​

עורך דין דיני עבודה​

קבלת ייצוג הולם

 

כל עורך דין דיני עבודה צריך להכיר באופן מעמיק את מערך החוקים ואת המערכת של יחסי עובד ומעביד, זכויות וחובות יחסי עובדים וארגונים כך שהלקוח יקבל ייצוג הולם. במסגרת החוקים העיקריים שנכללים בדיני עבודה ניתן למצוא למשל את חוק הפיצויים שניתן לעובד במקרה של פיטורין מיוזמתו או במקרי פיטורים על ידי המעסיק, חוק המגדיר את שעות העבודה והמנוחה של העובד וחוקים נוספים רבים כמו חוק חופשה שנתית, העסקת בני נוער ועד לחוקים המתייחסים לעבודת נשים, להסכמים קיבוציים, מהו שכר המינימום ועוד. רבים מהעובדים בעיקר אינם מכירים חוקים אלו ולכן מוותרים פעמים רבות על הזכויות המגיעות להם והעלולות להסתכם בהפסד של עשרות אלפי שקלים.

 

עורך דין דיני עבודה ייצוג הולם במקרי עבירה על החוק

 

במקרים רבים הקשורים לדיני עבודה עלולים להתרחש עבירות שונות על החוק, למשל במקרים בהם לא משולם לבני נוער סכום הכסף המגיע להם מעבודה, מקרים בהם עובד פוטר ולא קיבל פיצויים, ואז העובד יכול להגיש תביעה באמצעות ייצוג של עורך דין וכיוצא באלו. הסמכות הבלעדית לדון בענייני עבודה ניתנה לבתי הדין לעבודה, הפזורים במקומות שונים ברחבי הארץ. חשוב לכן לקבל עם עורך הדין את כל המענה למקרים של יעוץ בכל הקשור לזכויות עובדים. עובדים ומעסיקים רבים זקוקים להכוונה ולייעוץ בתוך מכלול הדינים מכל מיני סיבות. מטרת דיני העבודה הם ששוק העבודה לא יתנהל כמו שוק עבדים בו כל אחד עושה ככל העולה על רוחו במיוחד המעסיק בעל הכוח והסמכויות שמשלם את השכר. המעסיקים לא ינצלו את העובדים והעובד במסגרת החוק יקבל הגנה ולא יתייחסו אליו כאל עוד פועל אלא כאדם עם זכויות סוציאליות ובריאותיות. לא מעט מקרים התרחשו בעבר בהם למשל עובדים שנפצעו פוטרו ללא פיצויים וללא זכויות והתייחסו אליהם כאל חפצים וגם ילדים נוצלו בעבודות שונות. לכן נוצר חוזה בין העובד למעביד שנותן לעובד סל של זכויות סוציאליות רבות.

 

עורך דין לדיני עבודה להסדיר את יחסי העבודה

 

לכן גם מערך החוקים במדינת ישראל כמו בשאר מדינות העולם, תפקידו לקיים מערך חוקים חשובים שנחקקו במטרה להסדיר את נושא יחסי העבודה עם עורך דין דיני עבודה.