עורך דין לדיני עבודה

עורך דין לדיני עבודה

בכל מערכת של משפט דיני עבודה הינם תחום ספציפי, גם אם מדובר מן ההיבט הכללי וגם אם מדובר מן התוכן שלהם ואף מן ההיקף שלהם – הפרשנות אשר מתרחשת על גבם וגם אם מדובר על ההיבט של המוסד הממונה על חלותם והן על אופן העריכה שלהם.

 

אז מה הם דיני עבודה אשר עליהם אמון עורך דין לדיני עבודה?

 

העולם של דיני עבודה עוסק בתוך מערכת של זכויות וכן של חובות של מעסיק וכן של מועסק על פי דין, הסכם פרטי, הסכם קיבוצי וגם מסתמך המון על פסיקת בית דין לעבודה וגם על בג"ץ. המטרה של משפט של עבודה הינה להסדיר בפרט מערכת יחסים בין מעסיק לבין מועסק, כה כי נקודת המוצא על מצב מסוים תהיה באיתור הנמצא של קשר בין מעסיק לבין מועסק.

אין כל האנשים אשר עובדים מאופיינים כמועסקים. קיימים הן פרילנסרים והן קבלנים, אשר לא מוגדרים כמועסקים בנושא של משפט העבודה. הנוהל הינו כי השמירה אשר מוענקת מטעם כוח משפט העבודה בקווי אופי של חוקי מגן, צוו הרחבה וכן חקיקה וגם פסיקה או שמא הסכם קיבוצי – מוענקת עבור המועסק אשר חודר לתחום של עובד. במערך של משפט העבודה, מותר אך ורק עבור מי שהוגדר כעובד להתדיין בפני בית דין לעבודה. משפט של עבודה מהווה עולם אינטנסיבי וכן מסובך, רב בפסיקה וגם בחקיקה. מהלך השינוי ואף העדכון בנושא שופע הנ"ל הינו זריז וגם נובע מן ממשות דינמית בתוך קשרי עבודה. זה דורש עדכון ואף מעקב קבוע, בשל כך כדאי לכם ביותר להיוועץ עם עורך דין לדיני עבודה אשר ותיק בתחום, מומחה והן יודע את כל עולם דיני עבודה.  

עורך דין לדיני עבודה מייצג ערכאה בבית דין לעבודה בכל מיני תחומים בתוך משפט של עבודה וגם מייצג בפרט עובד אל מול המעביד שלו בכל מיני היבטים.

 

התחומים בהם הינו פועל עורך דין לדיני עבודה

 

רז של מסחר.

פיצויים של פיטורין וכן התפטרות.

עובד זר.

הטרדה מינית בתוך מקום עבודה.

הרעת תנאי עבודה.

ביטוח של פנסיה וגם קרן של השתלמות.

 

עוד כל מיני היבטים, כאשר שמים לב לווידוא הזכויות של העובד אל מול המעסיק שלו.

עורך דין לדיני עבודה נותן לקהל היעד שלו את השירות המרבי בהיבט של דיני עבודה, תוך כדי וידוא הזכויות שלו, תוך כדי בקיאות בחקיקה ואף בפסיקה והן במסובכות המתרחשת בתוך דיני עבודה.

 

 

מה הופך עורך דין לדיני עבודה לעורך דין מוצלח?

 

השאלה שצריכה להישאל הינה – כיצד מאפיינים למעשה מי הינו עורך דין מוצלח, בענף כה מסובך ואף עם המון מענים בתחום הביניים שלא שחור ולא לבן. נסקור את הדבר המובן מאליו – עורך דין מומלח עשוי לתת לקהל היעד שלו שירות איכותי, מקצועי והן פרקטי, לענות לו בצורה הגיוניות, מקצועית וזריזה על השאלות שלו, לערוך את הפעילות שבעדה שכרו אותו וכן לגבות שכר טרחה סביר שלא כרוך ביותר מדי עלויות. אבל בתום של תהליך, עורך דין לדיני עבודה שעוסק בנושא של ניהול עימות משפטי בין עובד לבין מעביד נאמד על בסיס של ממצא, אשר מתבטא בכמות וגם בממון. בטרם חודרים לפרוצדורה של עורך דין מוצלח, הוא צריך לשקף לקהל היעד שלו הודות הממצא המשפטי שהולך להגיע בפרוצדורה המשפטית. ככל שעורך הדין יכיר באיתור מבעוד מועד של הממצא הכי טוב שאפשר להגיע אליו וגם הינו מבין כיצד להגיע אליו, כי אז מדובר בעורך דין מוצלח. בהיבט של דיני עבודה בהמון מצבים אפשר לאמוד בהסתברות ניכרת את הממצא המשפטי הסופי, בצורה די ספציפית. מקווה מן עורך דין שיהיה בקי בעשייה זו. אי אפשר להיות ספציפיים, בשל כך כי הפרוצדורה המשפטית מלווה מהמון פרמטרים שיש קושי לנבא, אבל אף את טווח השוגג על עורך הדין לשקף בצורה שלמה לקהל היעד שלו.

 

חברות שמומחיות רק בדיני עבודה

 

קיימים המון עורך דין לדיני עבודה שעוסקים בדיני עבודה כאחת ממספר התמחויות. כמו כן, כאשר עורך דין מקבל היתר לעסוק בעריכת היתר, מותר לו לעסוק בכל תחום – בלי סייג. לקהל היעד אין כל הזמן הבנה מה הוותק ואף הידע של עורך הדין בנושא מסוים אשר בעטיו ניגש לעורך הדין האמור.

 

איתור של עורך דין לדיני עבודה

 

כאשר מבצעים איתור של עורכי דין דיני עבודה או בתחום שונה, מומלץ לבדוק כי עסקינן הודות עורך דין שפועל רק בנושא התמחות אחד. באופן הזה יש לשער כי אותו עורך דין ותיק מעודכן באותו היבט של התמחות. ביחס הזה, צריך לומר, כי בחברות מרובות עורכי דין נהוג שקיימות מחלקות בכל מיני תחומים. בצורה הזאת, כל מיני עורכי דין מקצועיים באותן חברות בהיבט מסוים ופועלים רק בהיבט הזה. באופן הנ"ל מוגנת המקצועיות של כל מחלקה ושל כך עורך דין בחברה. בצורה זהה, קיימות חברות קטנות של עורכי דין, אחד או מספר עורכי דין שפועלים רק בתחום אחד ואף עשויים לציין מקצועיות והן ותק באותו ענף, שאין פחותים מהטיב שנמצא בחברות גדולות.

עורך דין יצחק אלמליח

טל/פקס: 02-9914221
נייד: 052-6070803

מייל:almaliach6@gmail.com

עורך דין בירושלים

לסניף מרכז התקשרו לעו"ד יהודה בש

0506283749