עורך דין יצחק אלמליח

טל/פקס: 02-9914221
נייד: 052-6070803

מייל:almaliach6@gmail.com

עורך דין בירושלים

לסניף מרכז התקשרו לעו"ד יהודה בש

0506283749

פיטורים בהריון​

פיטורים בהריון​

זכויות אישה בהיריון בעבודה

 

לנשים עובדות ישנן זכויות עבודה רבות במיוחד כזה נוגע לפיטורים בהריון אשר פעמים רבות הן אינן מכירות אותן ואינן פעמים רבות בקיאות במה שאומר החוק. אולם כל הנשים העובדות רשאיות לקבל זכויות בחוק בהתאם למצבה- בין אם האישה היא אישה רווקה, נשואה, אימא או חד הורית ועוד. הזכויות של נשים במקומות עבודה הן רבות ובפרט נושא זכויות אישה בכל הנוגע לפיטורים בהיריון בעבודה.

 

פיטורים בזמן הריון להכיר את החוק

 

זכויות אישה בהיריון בעבודה כוללות נושאים רבים, כגון זכאות להטבות רבות ממקומות ממשלתיים או עירוניים בכל הקשור למשל בהנחות על תשלומי ארנונה או תשלומי מים, הנחה באגרות רישום לתשלומים לבתי הספר ועוד. אם חד הורית מקבלת זכויות נוספות במסגרת זכויות אלו. לכן חשוב להכיר את החוק וכן לקבל ייצוג הולם במידה וזכויות אלו מופרות. הזכויות של אישה בהריון בעבודה הן מקיפות וכוללות מגוון רב של נושאים, כמו הגדרת הגבולות והכללים במקום העבודה זאת על מנת למנוע כל תופעת של הטרדות או ניצול חולשתה של האישה, ובפרט חולשתה בתקופה זו של היריון. הזכויות בעבודה נוגעים גם לנושאים הקשורים לתחום שוויון ההזדמנויות במקום העבודה, כך שלא ייווצר מצב בו נשים יקבלו יחס מפלה כעובדות כל זאת רק כיוון שהן נשים, כיוון שהן אימהות או בהיריון ועל כן המעסיק מרגיש שהוא יכול לתת להן שכר פחות יותר או לפטר אותן, או לשקול לתת להן תפקידים בכירים פחות מאשר לגברים עקב היעדרותן אחרי לידה או במהלך ההיריון.

 

פיטורים בהריון לעגן את זכויות הנשים

 

מטרתו של חוק זה המעגן את כל הזכויות המגיעות לנשים בעבודה, ובמיוחד לנשים בהיריון ולאחר חופשת לידה, הוא ליצור הזדמנות שווה לנשים במקומות העבודה השונים, למרות שהתנאים הפיזיים החלים עליהן אינם דומים לתנאים הפיזיים של גברים. מכלול הזכויות של אישה בהיריון בעבודה בא להגן על נשים במקומות העבודה שלהן, ולאפשר להן פרנסה מכובדת וכן הגנה חברתית וסוציאלית ראויה. מנושאים כמו איסור לפטר נשים עקב הזהות המגדרית שלהן, או כיוון שהן בהיריון, בטיפול פוריות, ועד לכל כל נושא הגדרת שעות העבודה והגדרת שעות עבודה נוספות מתן נקודות זיכוי במס הכנסה ואפשרות לצאת לחופשת לידה ארוכה וכדומה.